Radical Firearms FP105556M410RPR Forged RPR 5.56x45mm NATO 10.50″ 30+1 Black Hard Coat Anodized Buffer Tube Stock Black Polymer Grip
Availability: 104 in stock
SKU: TSW|102262 Category: Tag: Brand:
UPC
Manufacturer
Radical Firearms
Manufacturer Part Number
FP105556M410RPR
Action
Semi-Auto
Barrel Finish
Black Nitride
Barrel Length
10.50"
Caliber/Gauge
.223 REM/5.56 NATO
Capacity
30 + 1
Length
Model
RF-15
Number of Magazines
1
Product Type
AR Pistol
Rate of Twist
1:7"