Radical Firearms FP75556M47RPRBMPSB 5.56x45mm NATO 7.50″
Availability: 315 in stock
SKU: RSR|RAFRF01560 Category: Tag: Brand:
The Radical Firearms 5.56mm AR Pistol uses MIL-STD Upper and lower receivers along with our 10″ RPR free float rail system for increased accuracy, keeping your hands cool and giving you plenty of room for accessories.
UPC
Manufacturer
Radical Firearms
Manufacturer Part Number
RF01560
Action
Semi-Auto
Barrel Finish
Black Melonite
Barrel Length
7.5"
Caliber/Gauge
.223 REM/5.56 NATO
Capacity
30
Model
RF-15
Number of Magazines
1
Product Type
AR
Rate of Twist
1:7"